تخفیفات ویژه برای کلیه محصولات فروشگاه مروئه ماکت ماشین کیف پول * به مدت زمان محدود

۱۰ اسباب بازی که منجر به افزایش خلاقیت کودکان می‌گردد

خلاقیت کودکان

۱۰ اسباب بازی که منجر به افزایش خلاقیت کودکان می‌گردد

در مجله مروئه از ۱۰ اسباب بازی که منجر به افزایش خلاقیت کودکان می‌گردد، آگاه شوید.

  1. پازل

پازلها یکی از مواردی هستند که منجر به افزایش خلاقیت در کودکان می‌شود. Randi Albertsen  از متخصصان آموزش کودکان می‌گوید. “بگذارید خود کودکان با استراتژیهای خودشان پازلها را حل کنند”

 

۱

 

 

۲٫ اسباب بازیهای به شکل غذا میوه و مواد خوراکی

هنگامیکه کودک اسباب بازی به شکلهای مواد خوراکی داشته باشد آنها را به شکلهای مختلف با یکدیگر مخلوط می‌سازد. که این خود هر باره منجر به مخلوطی از مواد غذایی متفاوت خواهد گردید. و به کودکان تفاوتها را یاد می‌دهد. و منجر به خلاقیت می‌گردد.

۲

۳٫ یک توپ

بازی با توپ از قبیل پرت کردن، چرخش دادن،  لگد زدن به توپ و… که منجر به بازیهای بسیاری می‌گردد. خود موجب شکوفا شدن خلاقیت کودکان می‌گردد.

۳

۴٫ ابزارآلات موسیقی

بگذارید کودکان در این  ابزار آلات غرق شوند. (Claire Lerner) که در واقع یکی از مدیران آموزشی موسسه کودکان می‌باشد. تجربه کار با وسایلی که منجر به تولید صدا می‌گردند منجر به ساخت مهارتهای فکر کری در کودکان می‌گردد.

۴

۵٫ وسایل نقاشی

وسایل طراحی از قبیل گچ و مداد رنگی آب رنگ منجر به افزایش خلاقیت کودکان در زمینه هنر می‌گردد(Albertsen).

۵

۶٫ خمیر بازی

خمیرها و سایل بازی هستند که قابلیت منحصر به فردی برای کودکان دارند. چنانچه کودک از شیئی که با خمیر ساخته است راضی نباشد می‌تواند بلا فاصله آنرا خراب کرده و شکل جدید بسازد و این قدرت تغییر ذهن کودک را زیاد می‌کند.

۶

۷٫ شخصیتهای کوچک شده

بازی با اسیباب بازیهای مینیاتوری که به خوبی سایز شده باشند می‌تواند به کودک حس مدیریت و اداره کردن را بیاموزد که چگونه شخصیتهای مختلف جاندار را هدایت و رهبری نماید. Helen) Boehm, Ph.D.)

۷

۸٫ لباسهای گوناگون بر تن کودک کنید

پوشیدن لباسهای مختلف یا تکه های پارچه با رنگها و تنوعهای زیاد که منجر به تجربه شخصیتهای متفاوت می‌گردد همچون گذاشتن کلاه یا روسری برای دختر توانایی ذهنی کودک را بالا می‌برد چرا که نه؟

۸

۹٫ چرخدنده ها

بازی چرخ دنده ها منجر به جرقه خلاقیت در کودکان می‌شود (به گفته دکتر Onufrak ) بتوانید از کودک خود بپرسید اگر چرخ دنده را در این قسمت قرار دهم و بچرخانم چه اتفاقی در کل سیستم رخ می‌دهد.

۹

۱۰٫ اسباب بازی برای ساختن

اسباب بازی هایی که با استفاده از قطعات مختلف کمک به ساختن اشیاء مختلف می‌شوند ذهن کودک را به خلاقیت وا می‌دارند. بطور مثال ساختن برجی به نحویکه پایدار تر باشد. به ویژه اسباب بازیهای خانه سازی که امکان ساختن هر قطعه ای با آن وجود دارد. Lerner  متخصص امور کودکان می‌گوید.

۱۰

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *