تخفیفات ویژه برای کلیه محصولات فروشگاه مروئه ماکت ماشین کیف پول * به مدت زمان محدود

۱۰ نکته در مورد ایمنی اسباب بازی

ایمنی در اسباب بازی

۱۰ نکته در مورد ایمنی اسباب بازی

والدین عزیز برای سلامت کودک دلبند خود همیشه به پیشنهاداتی که در مورد ایمنی در اسباب بازی و رعایت سن کودکان در انتخاب وسایل بازی می‌باشد توجه نمایید . در این مقاله به ۱۰ مورد از نکات ایمنی در اسباب بازی می پردازیم.

۱۳۵_۶۲۲

  1. همیشه به پیشنهاداتی که در مورد رعایت سن کودکان در وسایل اسباب بازی می‌باشد توجه نمایید. همچنین نسبت به عبارت همچون “Flame retardant/flame resistant” or “Washable/Hygienic materials” که به معنای آتش زا یا مقاوم در برابر آتش یا قابل شستشو یا مواد  بهداشتی  دقت فرمایید.
  2. برای کودکان تا یکسال در انتخاب اسباب بازی بسیار دقت شود. که از لحاظ جنس اسباب بازی رنگ بکار رفته شده از مواد سمی استفاده نگردیده باشد. زیر کودکان در این سن بوییدن و چشیدن و کلیه حواس خود رو جهت کشف اسباب بازی بکار می‌برند.
  3. پلاستیک بسته عروسک را پس از باز کردن از بین ببرید. برای کودکان خردسال می‌تواند بسیار خطرناک باشد.
  4. برای کودکان تا یکسال دقت شود اسباب بازی سبک انتخاب گردد.
  5. دقت کنید به کودکان خردسال اسباب بازیهایی که دارای قطعات جداشدنی همچون دماغ عروسک، چرخ ماشین و…. را ندهید زیرا امکان بلعیده شدن آن توسط کودک وجود دارد.
  6. اسباب بازیها برای کودکان زیر ۸ سال می‌بایست از لحاظ دارا بودن نقاط تیز و برنده و همچنین بکار رفتن قطعات شیشه ‌ای چک گردد. همینطور عروسکهای پشمی که در آنها از سیم فلزی جهت نگهداری قسمتهای مختلف عروسک استفاده شده است.
  7. اسباب بازیهایی که دارای طناب سیم و حتی نوار هستند برای کودکان داخل گهواره خطرناک بوده و ممکن است منجر به خفگی کودک گردد.
  8. به کودکان آموزش دهیم که اسباب بازیهای خود که ممکن است برای کودکان کوچکتر خطرناک باشد. (بطور مثال دارای نقاط برنده) در اختیار آنها قرار ندهند.
  9. اسباب بازیها را همواره از لحاظ شرایط سالم بودن شرایط فیزیکی و نداشتن فیزیک خطرناک ناشی از آسیب دیدن مورد بازرسی قرار دهیم.
  10. به کودکان آموزش دهیم اسباب بازیها را بعد استفاده در جای مناسبی قرار داده که منجر به آسیب دیدگی کودکان بعد از بازی نگردد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *