تخفیفات ویژه برای کلیه محصولات فروشگاه مروئه ماکت ماشین کیف پول * به مدت زمان محدود

ماکت Maquette

ماکت Ferrari 250 Testa Rossa

ماکت Maquette

ماکت یک کلمه فرانسوی بوده که به مدلهای مقیاس شده هر چیزی اتلاق می‌گردد و به زبان ایتالیایی به آن مدل Model نیز گفته می‌گردد.

ما در این قسمت قصد داریم جهت کمک به خریداران ماشینهای مقیاس شده اطلاعاتی را در زمینه سازندگان این وسایل در اختیار خریداران عزیز که اطلاعاتی از بهترین سازندگان این ماشینها ندارند قرار دهیم. امید است مفید فایده قرار گرفته و کمک به سنجش و کیفیت خرید کند.

 

thirteen-twentyهزار و سیصد و بیست

یکی از سازندگان معروف خودرهای مقیاس شده مختص خودروهای Drage Racing و خودروهای سرگرمی بوده که به زیبایی این دسته از خودروها که به تعداد بسیار اندک ساخته می‌شوند را مدل کرده مانند تصاویری که مشاهده می کنید:

 

 

برند آمالگامبرند آمالگام

یک شرکت انگلیسی بوده که به ساخت ماشینهای مدل می‌پردازد که دارای قیمت و کیفیت بسیار بالا بوده و قیمت مقیاسهای ۱:۸ آن تا ۱۰۰۰۰ دلار هم می‌رسد. دقت و ظرافت بکار گرفته شده در این خودروها فوق العاده می‌باشد و بین کلکسیونر دارها از ارزش خاصی برخوردار است.

Ferrari 250 Testa Rossa
Ferrai 250 Testa 1958 scale 1:8

 

برند autoartبرند Autoart

شرکت AUTO ART با هدف تولید مدل در مقیاسهای مختلف با بالاترین کیفیت تشکیل گردید. در سال ۱۹۹۸ میلادی شروع به کار کرده و امروزه یکی از با کیفیت ترین مدلها را در مقیاسهای مختلف می‌سازد. دقتی که در ساخت مدلها مد نظر قرار داده شده فوق العاده بالا بوده و تمامی خطوط طراحی ماشین در آن رعایت می‌شود. قیمت مقیاس ۱:۸  آن تا ۵۰۰۰ دلار نیز می‌رسد.

 

 

برند BBRبرند BBR

BBR MODELS یک کمپانی ایتالیایی بوده که همکاری نزدیکی با شرکت Ferarri دارد و مقیاس  ۱:۱۸ آن دارای قیمتی در حدود ۳۵۰  دلار آمریکا می باشد. این برند از کیفیت بالا و قیمت نسبتا مناسبی برخوردار است.

تصویر اول- BBR
تصویر اول- BBR

یک نمونه از کار شرکت BBR Model که مربوط به FerrarI 275 GT 1967 بوده. با مقیاس ۱:۱۸ قیمت ۵۶۹ دلار آمریکا

 

برند CMC برند CMC

شرکت CMC یک نمونه از همکاری مشترک بین دو کشور ژاپن و آلمان بوده که منجر به ساخت مدلهای با دقت و کیفیت بالا گردیده. مدل مقیاس شده  ۱:۱۸ آن قیمتی در حدود ۲۸۰ تا ۳۶۰ دلار داشته و مقیاس ۱:۱۲  آن قیمتی در حدود ۲۳۰۰ تا ۲۵۶۰ دلار امریکا دارد. محصولات این کمپانی از ظرافتی خاص برخوردارند.

تصویر اول- CMC
تصویر اول- CMC

یک نمونه از کار شرکت CMC Maserati مدل سال ۱۹۵۷ به قیمت ۳۳۹ دلار آمریکا

 

برند Danbury Mint برند Danbury Mint

Danbury Mint از دیگر شرکتهای معتبر در ساخت ماشینهای مقیاس شده بوده که کلکسیونر دارها علاقه وافری به آن به دلیل ساخت مدلهای خاص و رعایت برخی جزئیات دارند و مدلهای ماشینهای آمریکایی را از سال ۱۹۲۰ تا به امروز می‌سازد. و محدوده قیمتی برای مقیاس ۱:۱۲ در حدود ۸۰۰ دلار آمریکا را دارا می باشد.

شورلت کوروت ۱۹۹۶ مقیاس شده ۱:۲۴در شرکت Danbury Mint  به قیمت ۲۳۹ دلار آمریکا

برند ERTL برند ERTL

بعد از یک دهه تولید ماشینهای مقیاس شده مدلهای با مقیاس ۱:۱۸  ارزشمندتر گردید. این شرکت به شرکت Auto World اجاره داده شده و مدلهای برند اولیه ERTL بسیار ارزنده گردیدند. قیمت مقیاس ۱:۱۸ آن در حدود ۵۰ تا ۸۰ دلار امریکا می‌باشد.

 

برند Franklin Mint برند Fraklin Mint

Fraklin Mint از سازندگان محبوب ماشینهای مقیاس شده بوده که مدلهای با مقیاس ۱:۲۴ آن از محبوبیت ویژه‌ای برخوردارند. شورلت کوروتهای این برند از کیفیت و معروفیت بسیار بین کلکسوینر دارها برخوردار می‌باشد.

تصویر اول-Franklin Mint
تصویر اول-Franklin Mint

مدل مقیاس شده شورلت کوروت  ۱۹۵۳با مقیاس ۱:۲۴ توسط شرکت Fraklin Mint با قیمت ۱۳۵  دلار آمریکا

برند GMP برند GMP

یکی از دلایلی که مقیاس ۱:۱۸ تا این حد محبوب گردیده جزئیات بزرگ در کنار قیمت مناسب خودروها می باشد. مدلهای اسپرت شده و تقویت شده این شرکت از نقاط تمایز آن بوده و مقیاس ۱:۱۸ آن قیمتی در حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ دلار آمریکا دارد. ولیکن برخی شاهکارها تا ۲۳۹ دلار هم قیمت دارند.

   مدل مقیاس شده (مقیاس ۱:۱۸) شورلت کامرو ۱۹۶۸ توسط شرکت GMP به قیمت ۱۳۹ دلار آمریکا

مقیاسهای ۱:۱۲ آن قیمتی در حدود ۵۰۰ دلار آمریکا دارند.

 

برند highway61برند Highway61

تخصص High WAY61 در ساخت مدلهای مقیاس شده تیونینگ شده ماشینهای نیمه قرن بیستم بویژه کامیون و وانت می‌باشد. که در این زمینه کیفیت فوق العاده دارند. و محدوه قیمت برای مقیاس ۱:۱۸  در حدود ۷۰  تا ۱۲۰ دلار آمریکا می‌باشد. از ویژگیهای بارز آن قیمت مناسب به همراه رعایت جزئیات و ظرافت کار می‌باشد.  ماکتهای فوق العاده زیبایی از کامیونها در مقیاس بزرگ ۱:۱۶ دارد. که از دیگر برندها آنرا متمایز کرده است.

تصویر اول-highway61
تصویر اول-highway61

فورد ورکر مقیاس ۱:۱۶  ساخت شرکت High WAY61

برند kyoshoبرند Kyosho

شرکت KYOSHO بالاترین کیفیت را در ازای قیمت پرداختی به شما عرضه می‌کند. کارخانه این شرکت همچون دیگر شرکتهای ژاپنی سیستم کنترل کیفیت فوق العاده‌دارد مدلهای FERRARI زیر ۱۰۰ دلار ان از نقاط قوت آن می‌باشند.

۱:۱۸ مدلهای اسپرت ماشینهای اورپایی وبرخی مدلهای ژاپنی از معروفترین کارهای این شرکت می‌باشد. ولیکن بطور کلی ماشینهای اسپرت جزء تخصص آن بوده و محدوده قیمتی بین ۱۰۰ تا ۲۰۵ دلار را دارا می‌باشند.

مدلهای مقیاس شده ۱:۱۲ آن به شدت پیشنهاد می‌گردد. و از کیفیت فوق العاده‌ای بر خوردار است. البته قیمتی بیش از ۴۵۰ دلار آمریکا دارند. و البته مدلهای جید آن درحال ساخت توسط رزین می‌باشند. که امکان طراحی جزئیات را آسان کرده است.

تصویر اول-

تصویر اول-kyosho
تصویر اول-kyosho

نمونه کار شرکت KYOKUTO ژاپن

برند laneبرند Lane

یکی دیگر از سازندگان مطرح ماکتهای تزئینی شرکت LANE بود با توجه به عدم تولید جدید و نادر بودن خودرهایی که عموما اسپرت شده مدلهای خاصی هستند. کلکسیونر دارها را ترغیب به جمع آوری آن می‌کند. در مقیاس ۱:۱۸ تولید می‌شود. قیمتی بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ دلار داشته از تکنولوژیهای روز مدلینگ استفاده نمی‌کند. ولیکن  تولیداتش ریخته گریهای  (Die cast)فوق العاده تمیزی هستند.

 

برند Le Mansبرند Le Mans

همانطور که از نامش پیداست مدل مقیاس شده ماشینهای مسابقه (قدیمی ترین مسابقات اتومبیل رانی سرعت) Le mans را می‌سازد. جنس مدلهایش از Resin بوده. که به معننی کمی قطعات متحرک مدل ولیکن رعایت بسیار بالای جزئیات طراحی می‌باشد. مدل مقیاس شده ۱:۲۴ آن قیمتی در حدود ۱۹۸ دلار آمریکا دارد.

 

 

برند hot_wheelsبرند Hotwheels

Mattel Hot Weels از دیگر شرکتهای معتبر و بویژه محبوب در ایران می‌باشد. که مدلهای مقیاس ۱:۶۴ آن فوق العاده مشهور می‌باشند.

این شرکت برای مقیاس ۱:۱۸ خود ۳ سطح طراحیی و تولید دارد.

 • سطح پایهfondation با قیمتی در حدود ۵۰ دلار آمریکا
 • سطح گلچین Elite با قیمتی در حدود ۱۰۰ دلار آمریکا
 • سطح فوق العاده Super Elite با قیمتی در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار آمریکا
تصویر اول-hot wheels
تصویر اول-hot wheels

فراری ۱۹۸۲ ساخت شرکت HotWeels

 

برند minichamps برند Minichamps

شرکت MINICHAMPS یک شرکت آلمانی بود که در سال ۲۰۱۰ میلادی بیست ساله شده و ماشینهای مقیاس شده را در محدوده وسیع ۱:۶۴ تا ۱:۶ تولید می‌کند مدلهای با مقیاس ۱:۱۸ آن قیمتی در حدود ۲۰۰ نا ۳۰۰ دلارآمریکا را داشته. کارهای خود را فوق العاده تمیز به پایان برده بویژه داخل ماشینها جزئیات فوق العاده و غیر قابل باور رعایت گردیده است. و در سریهای آن از خودروهای لیموزین تا سدان تا کامیون و ماشین مسابقه‌ای و از همه مهمتر ماشینهای دست ساز سالهای ۱۹۳۰ دیده می‌شود.  لازم به ذکر است بیشتر ماشینهای اورپایی در این شرکت مدل می‌شوند.

مقیاس ۱:۶ و ۱:۱۲  موتور سیکلت و خودروها از قیاس۱:۱۲ تا  ۱:۴۳ و ۱:۶۴ دیده می‌شود.

تصویر اول-minichamps
تصویر اول-minichamps

Audi سال ۱۹۶۹   مدل مقیاس شده ۱:۴۳ از شرکت Minichamps

 

برند norevبرند Norev

شرکت Norev قبل از تولید اولین ماشین مدل شده  مقیاس ۱:۱۸ خود در سال ۲۰۰۵ قدمتی بیش از ۵ دهه داشته است. یک شرکت فرانسوی بوده و ماشینهای فرانسوی را به طرز تحسین بر انگیزی مدل کرده.

مقیاس ۱:۱۸  آن برای وانت و سواری قیمیت در حدود ۵۰ تا ۸۰ دلار آمریکا دارد.

تصویر اول-norev
تصویر اول-norev

پژو ۳۰۰ رودستر مدل ۱۹۳۷  مقیاس۱:۱۸  قیمت ۷۷ دلار آمریکا

 

برند Red Lineبرند Red Line

یکی دیگر آز شرکتهای معتبر در ساخت خودروهای مدل شرکت Red line بوده که مدلهایش با استفاده از Resin ساخته می‌شود. بطور مثال قیمت Ferrai با مقیاس ۱:۲۴ آن در حدود ۲۰۰ دلار و قیمت ۱:۴۳ آن بین ۶۰ تا ۱۲۰ دلار آمریکا می‌باشد.

تصویر اول-Red Line
تصویر اول-Red Line

Ferrari مدل ۱۹۸۴ با مقیاس ۱:۴۳ قیمت ۹۵ دلار امریکا ساخت شرکت Red Line

 

برند shelbyبرند Shelby

همانطور که از نامش پیداست خوردوها توسط Carol Shelby تولید شده و تنها یک خصوصیت را دارد و آن این است که کلیه مدلها یا موستانگ یا کبری است. پس تنها ماشینهای آمریکایی را شامل می‌شود.

مقیاس ۱:۱۸ آن قیمتی در حدود ۶۰ دلار امریکا دارد. که جزئیات موتور و داخل ماشین به زیبایی رعایت گردیده است.

تصویر اول-shelby
تصویر اول-shelby

نمونه کار Shelby Colectible  فورد ۲۰۱۲GT350توسط شرکت SHEBLY

 

برند Sun Starبرند Sun Star

یک شرکت مدل سازی با قدمتی ۵۰ ساله در ماکو هنگ کنک پرتراکم ترین ناحیه جهان از لحاظ تراکم انسانی بود مقیاس ۱:۱۸ آن قیمتی در حدود ۷۰ تا ۸۰ دلار امریکا را داشته بالاترین و با کیفیت ترین تولیدش  مجموعه Platinum آن بوده که ماشینهای آمریکایی و اورپایی اواخر دهه ۵۰  میلادی را مدل می‌کنند. مدلهای تولید از کیفیت و ظرافت خوبی برخوردارند.

قیمت مقیاس ۱:۱۲  آن از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و قیمتی بین ۱۴۰ تا ۱۹۰ دلار آمریکا دارند.

مقیاس ۱:۲۴ آن قیمتی در حدود ۱۵۰ دلار آمریکا می باشد.

 

 

برند True Scaleبرند TrueScale

True Scale Miatures  مدلهای بسیار زیبا و واقعی از ماشینهای مسابقه‌ای می‌سازد. قیمت ماشینهای مسابقه‌ای آن با مقیاس ۱:۱۸  قیمتی در حدود ۱۶۵ تا ۱۷۵ دلار آمریکا دارند.

 

 

برند yat mingبرند Yatming

در شهر دانگ گوان چین (Dong Guan, China)  که محلی معروف برای اکثر کارخانه های چینی بوده. کلیه مقیاسهای ۱:۲۴ و ۱:۴۳ و ۱:۱۸ را می‌سازد.

قیمت مقیاسهای ۱:۱۸ ان در حدود۳۵  تا ۶۰ دلار است. و لیموزینهای رئیس جمهوری در حدود ۴۸ تا ۶۸ دلار امریکا می‌باشد.

تصویر اول-yat ming
تصویر اول-yat ming

فورد ۱۹۳۲ ساخت کارخانه Yat Ming  قیمت ۴۹ دلار امریکا

برخی صنایع سازندگان ماکت و اسباب بازی در جهان

برند wellyبرند Welly

کمپانی ریخته گری WELLY یک کمپانی هنگ کنگی بوده که از سال ۱۹۸۰ میلادی فعال در زمینه ساخت اسباب بازی و مدل با مقیاسهای مختلف بوده که کارخانه آن در استان گواندانگ چین بوده که بیش از ۳۰ سال در زمینه ساخت اسباب بازی و مدلهای ماشین موتور کامیون و…. سابقه دارد ,و بیش از ۳۰۰۰ نفر کارمند دارد.مقیاسهایی که عموما ساخته می‌گردد. ۱:۳۲,۱:۳۸,۱:۴۳,۱:۶۰,۱:۷۸, ۱:۱۸, ۱:۲۴, می‌باشد. کیفیت کارهای Welly تا به آنجا رسیده که از کارهای مقیاس دار ان از طیف اسباب بازی خارج شده و وارد طیف ماکتها شده و کلکسیوندارها نیز به دنبال آن هستند.

ماشینهای مدل مقیاس شده آن قیمتی در حدود ۲۵ تا ۳۵ دلار آمریکا دارند.

Lucky Die Cast

شرکت Lucky Die Cast یک شرکت هنگ کنگی بوده که به ساخت اسباب بازی و مدلهای ماشین مشغول می‌باشد. که دارای کیفیت و قیمت مناسب در مقابل رقبا بوده این شرکت محصولات خود را در دو دسته مدل مقیاس شده ماشین و اسباب بازی تولید می‌کند.

ماشینهای مدل  مقیاس شده :

 • Roud Signatures

برند roadبرند Road

 

مدلهای اسباب بازی:

 • Roud Tough

برند Road Toughبرند Road Tough

 

برند Maisto   برند Maisto

 یک کمپانی ساخت اسباب بازی بوده که در سال  ۱۹۶۷ میلادی تاسیس گردیده و دفتر اصلی آن در کالیفرنیا بوده ولی اصلیت هنگ کنگی دارد. و به ساخت مدل هواپیما ماشین و موتورسیکلت اشتغال دارد. بطور کلی از بین مدلسازهای معروف که در بالا به آن اشاره شد کیفیت ریخته گری Maisto ,Lucky Die Cast,Welly تقریبا در یک کلاس کاری و محدوده قیمتی کار می‌کنند. ولیکن AUTO ART محصولات بسیار دقیقتر و با کیفیت و قیمت بسیار بالاتر نسبت به سایر مدلسازها تو لید می‌کند.

 

برند jada برند Jada

یک شرکت اسباب بازی سازی بوده که در کالیفرنیا تاسیس شده و به ساخت اسباب بازی به روش DIE CAST اشتغال داشته و در عین حال همانند سه شرکت Maisto ,Lucky Die Cast,Welly به ساخت مدل مقیاس شده با یک تفاوت عمده نسبت به سایر شرکتها بوده شرکت Jada اقدام به تولید ماشینها بصورت Sport و تیونینگ شده می‌کند.

برند siku برند Siku

شرکت Sieper GmbH یک شرکت سازنده اسباب بازی آلمانی بوده که در سال ۱۹۲۱ میلادی در شهر Lüdenscheid آلمان تاسیس گردیده. SIKU به ساخت اسباب بازیهای دقیق و با کیفیت مشغول بوده و در سه کشور هلند چین و آلمان قطعات زیبای اسباب بازی را مدل می‌کند. با توجه به قدمت شرکت و آلمانی بود (با وجود تولید بسیاری از مدلها در چین) کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به دیگر شرکتهای چینی دارد. صادرات این شرکت بیشار به کشورهای اورپایی بوده. هر چند در چین مکزیک, کره جنوبی, نیوزیلند و ژاپن ثبت گردیده است. این شرکت مدعی به رعایت بالاترین کیفیت و امنی در ساخت اسباب بازی های خود

بوده و در محصولات خود ازPVC که برای کودکان مناسب نمی‌باشد استفاده نکرده و کلیه استانداردهای اورپایی را برای کودکان پوشش می‌دهد. (Toy safety in accordance with EN 71 und EN 62115). www.siku.de

برند KDW برند KDW

یک شرکت چینی بوده که در سال ۲۰۰۸ میلادی تاسیس گردیده و توانسته در مدت کوتاه با توجه به کیفیت و قیمت به جایگاه مناسبی در ساخت ماکتهای ماشینهای سنگین دست پیدا کند بیش از ۸۰۰ نفر پرسنل این شرکت بوده. که دارای بخش بسیار قوی تحقیق و توسعه بوده از ماشینهای ریخته گری جدید و با کیفیت استفاده می‌کند. ۳ مدرک مورد نیاز جهت صادرات اسباب بازی به اورپا را داشته (ASTM and EN71) و بصورت مدوام با آزمایشگاه در هنگ کنک جهت تضمین کیفیت اسباب بازیهای ساخته شده همکاری دارد. استراتژی شرکت  دقت طراحی, دقت ساخت, دقت تولید  به همراه نوآوری و پیشرفت می‌باشد.

تصویر اول-KDW
تصویر اول-KDW

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (2)

 • محمد پاسخ

  سلام ممنون از توضیحاتتون

  2 می 2017 در 3:49 ب.ظ
  • Meroeh پاسخ

   خواهش می کنم، لطف شماست.

   2 می 2017 در 4:44 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.